Już 12 kwietnia Facebook otworzy się na wszystkich wydawców

Facebook wykonał kolejny krok w kierunku zatrzymania użytkowników w platformie na dłużej i zapowiedział otwarcie funkcji Instant Articles na wszystkich wydawców, niezależnie od ich wielkości i miejsca, w którym działają. Nastąpi to już niebawem, bo 12 kwietnia tego roku podczas konferencji F8.

Przez ostatnie miesiące program był rozwijany we współpracy z grupą kilkuset wydawców. Facebook testował rozwiązania umożliwiającą publikację interaktywnych, łatwo dostępnych artykułów bezpośrednio na platformie. Funkcja została bardzo dobrze przyjęta przez wydawców, którzy docenili sposób prezentacji treści, zaangażowanie czytelników, a także warunki związane z zarządzaniem reklamami i narzędziami analitycznymi.

Użytkownicy chętnie dzielą się na Facebooku artykułami prasowymi, jednak na urządzeniach mobilnych załadowanie jednego tekstu trwa średnio aż 8 sekund.

Funkcja Instant Articles skraca ten czas wielokrotnie. Jednocześnie w publikowanych materiałach mogą się znaleźć interaktywne elementy nadające artykułowi większej głębi: zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, mapy oraz klipy audio i wideo, a także możliwość komentowania poszczególnych części artykułu. Dzięki ciekawie zaprezentowanej treści połowa czytelników Instant Articles pozostaje w artykule dłużej, przewijając przynajmniej 90% materiału.

Funkcja Instant Articles została zaprojektowana w taki sposób, by wydawcy mieli pełną kontrolę nad udostępnianymi treściami, marką swojego medium oraz możliwościami monetyzacji. Mogą oni samodzielnie sprzedawać reklamy widoczne przy artykułach lub skorzystać z Facebook Audience Network, czyli sieci 2,5 miliona aktywnych reklamodawców Facebooka. Mają również dostęp do rozbudowanych narzędzi analitycznych.

Czy polscy wydawcy zaczną zatem masowo przerzucać swoje treści na Facebooka? Przekonamy się o tym po 12 kwietnia.

Zobacz również: Wideorecenzja: ASUS B33E

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Technologie:

Jeden z nich to chińska podróbka. Potrafisz wskazać, który? Genialny naukowiec wymyślił Internet na nowo. Poświęcił na to 40 lat życia Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Współczesne czołgi i pojazdy bojowe Wojska Polskiego. Ten sprzęt ma nas obronić Jaki nóż wybrać? Najlepsze scyzoryki i foldery za 50, 100 i więcej złotych Sprzęt dla graczy – sposób na wyciąganie kasy od naiwnych czy narzędzia dla zawodowców? Zestawy Smart Home, na które stać każdego Polaka Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Bill Gates: kradnij pomysły, zdradzaj przyjaciół, ciężko pracuj. Tak zostaniesz miliarderem Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Dzień z życia śmieciarza. Kosze na śmieci pełne telewizorów, komputerów i konsol? TechFlash - Leap Motion ma dla nas coś nowego. Oto Orion!

Popularne w tym tygodniu:

Zapomniana technologia III Rzeszy. Wideorozmowy w nazistowskich Niemczech Skąd się wzięła telewizja? To polski wynalazek! Kochajmy zbiegi okoliczności! Wynalazki, które powstały zupełnie przypadkiem Spełnia się największe marzenie policji. Gadżet, który pozwala na odblokowanie iPhone’a