Tej aplikacji używa już 800 milionów ludzi. A w 2016 będzie jeszcze lepsza

Rok 2015 już za nami, dlatego David Marcus, wiceprezes działu produktów komunikacyjnych w Facebooku, przedstawił najważniejsze osiągnięcia platformy Messenger oraz nakreślił kilka kluczowych tematów, które jego zespół będzie realizował w 2016 roku.

Jak podaje agencja Nielsen, Messenger został okrzyknięty najszybciej rozwijającą się aplikacją 2015 roku oraz drugą najpopularniejszą aplikacją wszech czasów na system iOS, zaraz po Facebooku.

Co więcej, każdego miesiąca z Messengera korzysta 800 milionów ludzi. Pozostałe dane, które udostępnił Facebook, również robią wrażenie.

1. Messenger był najszybciej rozwijającą się aplikacją w USA w 2015 roku (wg danych Nielsena).

2. W ciągu roku podwojona została liczba wiadomości wysłanych do firm na Facebooku.

3. Miesięcznie poprzez Messengera ludzie wysyłają ponad 9,5 miliarda zdjęć do swoich znajomych.

4. Messenger jest drugą najpopularniejszą aplikacją wszech czasów na system iOS zaraz po Facebooku (wg App Annie)

5. Codziennie ludzie wysyłają średnio 5 milionów GIFów za pośrednictwem Messengera.

"Mam 13 lat i nikt z moich znajomych nie używa Facebooka". Co teraz woli młodzież?

Dzisiejsza młodzież odwraca się od Facebooka i wybiera zamiast niego takie serwisy, jak Instagram, Twitter czy Snapchat. O tym, dlaczego tak się dzieje,…

6. Messenger ma 800 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie

Zobacz również: Wideorecenzja: Manta 3D Cyber Eye

7. Zanotowano już miliard pobrań aplikacji na urządzenia z systemem Android

8. Od momentu uruchomienia platformy, liczba instalacji aplikacji na Messengera osiągnęła milion. Instalacje obejmują takie aplikacje jak Talking Tom, GIPHY, Sound Clips oraz Bitmoji.

9. W całej grupie aplikacji Facebooka dziennie wysyłanych jest średnio ponad 45 miliardów wiadomości.

10 rzeczy na temat Facebooka, o których prawie na pewno nie wiesz

Z powstaniem i działalnością największej na świecie platformy społecznościowej wiąże się wiele mało znanych faktów. Większość z nich jest…

10. 2 dni po prowadzeniu funkcji połączeń wideo w Messengerze, przekroczony został próg miliona połączeń.

11. Messenger już odpowiada za 10 proc. wszystkich mobilnych połączeń VoIP na całym świecie.

Messenger 2015

Spoglądając na rok 2016, Marcus przewiduje spadek znaczenia wiadomości tekstowych i SMS-ów na rzecz bogatszych form komunikacji, które zapewnia Messenger.

Uważa również, że zwiększy się liczba marek wykorzystujących Messengera jako kanał sprzedaży, indywidualnej obsługi klienta oraz ciągłych innowacji, takich jak testowany wirtualny asystent M.

Jak myślicie, czy przewidywania Marcusa się sprawdzą i Messenger zastąpi nam tradycyjne formy (jak SMS)?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Jeden z nich to chińska podróbka. Potrafisz wskazać, który? Genialny naukowiec wymyślił Internet na nowo. Poświęcił na to 40 lat życia Nietypowe zastosowania WD-40. Do czego można go wykorzystać? Sprzęt dla graczy – sposób na wyciąganie kasy od naiwnych czy narzędzia dla zawodowców? Nurkujące drony i łodzie jak statki kosmiczne: osobisty sprzęt do podróży pod wodą Sprzedawca w sklepie komputerowym - zawód ograniczonego zaufania Broń, która nie zabija. Wojna przyszłości: wszystko zniszczone, żadnych zabitych 8 cudów techniki z lat 90. Napęd ZIP, robot AIBO i pager BlackBerry. Pamiętasz je? Bezpowrotnie tracimy dane. Nic po nas nie zostanie – ostrzega wiceprezes Google’a V3 - mordercza stonoga Hitlera. Największe działo drugiej wojny testowano w Międzyzdrojach „Das Marsprojekt”. Marsjańska misja Wernhera von Brauna z 1952 roku Jak prasa pisała o Internecie w 1988 roku? Ernő Rubik, człowiek schowany za kostką Binairy Talk – dane zapisane w obłokach dymu. Odczytamy je laserem Bałakława - tajna baza radzieckich okrętów podwodnych Niesamowity XC-120 Packplane: eksperymentalny samolot z lat 50. Hatsune Miku: oto przyszłość muzyki. Ta Japonka zawsze będzie miała 16 lat Bill Gates: kradnij pomysły, zdradzaj przyjaciół, ciężko pracuj. Tak zostaniesz miliarderem Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Dzień z życia śmieciarza. Kosze na śmieci pełne telewizorów, komputerów i konsol? Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania PHAB Plus: więcej znaczy lepiej. Miniaturyzacja przestała być zaletą Oglądasz filmy w sieci? Sprawdź, co ci grozi

Popularne w tym tygodniu:

Niezwykłe urządzenia: największe, najszybsze i najdroższe maszyny świata To nie tak, jak myślisz. Obalamy 4 popularne mity o sztucznej inteligencji Europejscy politycy celnie punktują Zuckerberga. Tylko niewiele z tego wynika Komputer, który zmieścisz w kieszeni. Miniaturowy Mi MiniPC zaskakuje możliwościami Brogan BamBrogan – zapamiętajcie to imię. Były współpracownik Elona Muska rzuca mu wyzwanie Huawei P9 lite - trwałość i nowoczesność