Tej aplikacji używa już 800 milionów ludzi. A w 2016 będzie jeszcze lepsza

Rok 2015 już za nami, dlatego David Marcus, wiceprezes działu produktów komunikacyjnych w Facebooku, przedstawił najważniejsze osiągnięcia platformy Messenger oraz nakreślił kilka kluczowych tematów, które jego zespół będzie realizował w 2016 roku.

Jak podaje agencja Nielsen, Messenger został okrzyknięty najszybciej rozwijającą się aplikacją 2015 roku oraz drugą najpopularniejszą aplikacją wszech czasów na system iOS, zaraz po Facebooku.

Co więcej, każdego miesiąca z Messengera korzysta 800 milionów ludzi. Pozostałe dane, które udostępnił Facebook, również robią wrażenie.

1. Messenger był najszybciej rozwijającą się aplikacją w USA w 2015 roku (wg danych Nielsena).

2. W ciągu roku podwojona została liczba wiadomości wysłanych do firm na Facebooku.

3. Miesięcznie poprzez Messengera ludzie wysyłają ponad 9,5 miliarda zdjęć do swoich znajomych.

4. Messenger jest drugą najpopularniejszą aplikacją wszech czasów na system iOS zaraz po Facebooku (wg App Annie)

5. Codziennie ludzie wysyłają średnio 5 milionów GIFów za pośrednictwem Messengera.

"Mam 13 lat i nikt z moich znajomych nie używa Facebooka". Co teraz woli młodzież?

Dzisiejsza młodzież odwraca się od Facebooka i wybiera zamiast niego takie serwisy, jak Instagram, Twitter czy Snapchat. O tym, dlaczego tak się dzieje,…

6. Messenger ma 800 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie

Zobacz również: Asus VivoBook S200

7. Zanotowano już miliard pobrań aplikacji na urządzenia z systemem Android

8. Od momentu uruchomienia platformy, liczba instalacji aplikacji na Messengera osiągnęła milion. Instalacje obejmują takie aplikacje jak Talking Tom, GIPHY, Sound Clips oraz Bitmoji.

9. W całej grupie aplikacji Facebooka dziennie wysyłanych jest średnio ponad 45 miliardów wiadomości.

10 rzeczy na temat Facebooka, o których prawie na pewno nie wiesz

Z powstaniem i działalnością największej na świecie platformy społecznościowej wiąże się wiele mało znanych faktów. Większość z nich jest…

10. 2 dni po prowadzeniu funkcji połączeń wideo w Messengerze, przekroczony został próg miliona połączeń.

11. Messenger już odpowiada za 10 proc. wszystkich mobilnych połączeń VoIP na całym świecie.

Messenger 2015

Spoglądając na rok 2016, Marcus przewiduje spadek znaczenia wiadomości tekstowych i SMS-ów na rzecz bogatszych form komunikacji, które zapewnia Messenger.

Uważa również, że zwiększy się liczba marek wykorzystujących Messengera jako kanał sprzedaży, indywidualnej obsługi klienta oraz ciągłych innowacji, takich jak testowany wirtualny asystent M.

Jak myślicie, czy przewidywania Marcusa się sprawdzą i Messenger zastąpi nam tradycyjne formy (jak SMS)?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Bill Gates: kradnij pomysły, zdradzaj przyjaciół, ciężko pracuj. Tak zostaniesz miliarderem Tajny projekt NASA: dlaczego rozsypano w Kosmosie miliony miedzianych igieł? Technologiczne mity. Sony timer, czyli planowe starzenie produktów Dzień z życia śmieciarza. Kosze na śmieci pełne telewizorów, komputerów i konsol? Najdziwniejsze maszyny II wojny światowej [cz. 2]. USA i Wielka Brytania To lata! Najdziwniejsze samoloty pionierów lotnictwa PHAB Plus: więcej znaczy lepiej. Miniaturyzacja przestała być zaletą Najlepsze śmigłowce szturmowe dla polskiej armii Oglądasz filmy w sieci? Sprawdź, co ci grozi Jak manipuluje nami Facebook? Wszystko, co widzimy, może być eksperymentem DeepFlight Dragon: podwodny bolid, czyli ile warto zapłacić za przygodę życia? Cena Oculus Rift zaskakuje! Data premiery na szczęście nie Nie idź tam, bo gwałcą! Policja ostrzega w Sieci, a serial pokazuje, dlaczego to zły pomysł LG SIGNATURE - oto pierwsi przedstawiciele luksusowej rodziny produktów LG LG SmartThinQ Hub - multimedialne centrum inteligentnego domu LG K7 oraz LG K10 oficjalnie. Poznaj pierwsze smartfony LG w 2016 roku Przedpremierowe zamówienia Oculus Rift wystartują 6 stycznia! Koniec z hasłem "1234". Nowe sposoby logowania Niesamowite chińskie podróbki: kuchenka Apple, niebezpieczny Rolls Royce i kopia... miasta Premiera Oculus Touch, kontrolera Oculus Rift, przesunięta! “Delfiny gilgotały mnie w stópki”. Wirtualna rzeczywistość w szpitalu wzrusza i daje nadzieję Rok 2015 w wykonaniu LG - podsumowanie Zamówisz Oculus Rift po premierze? Też dostaniesz darmową grę LG SIGNATURE - przygotuj się na nadejście nowej linii produktów premium

Popularne w tym tygodniu:

Inteligentne rowery LeEco: wbudowana nawigacja, fitness tracker i komunikator Jak odzyskać hasło ukryte za gwiazdkami? DR ZĄBER Sentry: stworzona w Polsce obudowa o wymiarach konsoli Budynek, który walczy ze smogiem. Jest ratunek dla zatrutych miast! Renesans kaset magnetofonowych: trend na przekór cyfryzacji Bill Gates: kradnij pomysły, zdradzaj przyjaciół, ciężko pracuj. Tak zostaniesz miliarderem Siłownia jak starożytna galera. Ćwicz, aby dopłynąć do celu! Majsterkowanie dla zaawansowanych: Xbox One S w formie laptopa Aplikacje dla architektury x86 uruchomimy również na procesorach ARM Basslet: nadgarstkowy subwoofer pozwala poczuć odsłuchiwaną muzykę Najbardziej bezużyteczny klawisz na klawiaturze. Do czego służy? Płonące baterie w przyszłości ugasi wbudowany czynnik gaśniczy